2015 PGJSA Champions


Optimist
White
First Place Ike Edmands   Old Cove YC
Second Place Collin Chamberlain Southampton YC
Third Place *****
Blue
First Place Francesca Edmands Old Cove YC
Second Place Charlotte Keil Old Cove YC
Third Place Ben Honig Old Cove YC
Red
First Place Sarah Bihm Old Cove YC
Second Place Lauren Bihm Old Cove YC
Third Place Robert Elliston Southold YC
Sunfish
Singles
First Place Mason Mackall Devon YC
Second Place Madison Leslie Mattituck YC
Third Place Andy Righi Mattituck YC
Doubles
First Place Billy Burton Southold YC
Second Place Julia Stork Mattituck YC
Third Place Micky Kalich Mattituck YC
Jillian Preston
Will Stork
Perry Gardiner
Laser
Radial
First Place Steven Honig Old Cove YC
Second Place Caroline Keil Old Cove YC
Third Place Mike Preston Southold YC
Standard
First Place Max Mitchell Shelter Island YC
Second Place Cole Colby Shelter Island YC
Third Place Hunter Stump Southampton YC
C420
First Place Scott McKinney Orient YC
Second Place Gideon Burnes-Heath Orient YC
Third Place Maddie Nystrom Orient YC
Clare Cassidy-Gardner
Douglas Brierley
Julia Dworetzky

Optimist

White


First Place  
Ike Edmands       
Old Cove YC

Second PlaceCollin ChamberlainSouthampton YC

Third Place*********

Blue





First Place
Francesca EdmandsOld Cove YC

Second PlaceCharlotte KielOld Cove YC

Third PlaceBen HonigOld Cove YC

Red





First PlaceSarah BihmOld Cove  YC

Second PlaceLauren BihmOld Cove YC

Third PlaceRobert EllistonSouthold YC




Sunfish





Singles





First PlaceMason MackallDevon YC

Second Place
Madison LeslieMattituck YC

Third PlaceAndy RighiMattituck YC

Doubles





First PlaceBilly BurtonSouthold YC


Jillian Preston


Second PlaceJulia StorkMattituck YC


Will Stork

Third PlaceMicky Kalich
Mattituck YC


Perry Gardiner




Laser




Radial





First PlaceSteven HonigOld Cove YC

Second PlaceCaroline KeilOld Cove YC

Third PlaceMike PrestonSouthold YC

Full





First PlaceMax MitchellShelter Island YC

Second PlaceJohn ColbyShelter Island YC

Third PlaceHunter StumpSouthampton YC

C420





First PlaceScott MckinneyOrient YC


Clare Cassidy-Gardner


Second PlaceGideon Burnes-HeathOrient YC


Douglas Brierley

Third PlaceMaddie NystromOrient YC


Julia Dworetzky